BIOLANA s.r.o.

Firma BIOLANA s. r. o. byla založena v lednu 1994 podle zákona 513/91 Sb. jako ryze česká společnost, zapsaná u Krajského obchodního soudu v Ostravě, oddíl C, vložka 11633 se sídlem ve Frýdku-Místku.

Od roku 1994 firma vlastní užitné vzory na výrobu mražených a sterilovaných výrobků zdravé výživy, jejímž základem je sója, pohanka, pšeničná trhanka, tofu, houby, různá koření atd. Tyto potravinářské výrobky výjimečného složení a nutriční hodnoty nemohli majitelé z nedostatku vlastního kapitálu vyrábět přímo sami, ale poskytli je na omezenou dobu (bez prodeje práva) k ověřovací výrobě jiné společnosti.

V roce 2000 firma Biolana s.r.o. rozšířila svoji podnikatelskou činnost. Stala se jedním z prvních franchisingových partnerů společnosti MSG Moravia s.r.o., která vlastní práva k zásobování maloobchodní sítě mini-pekáren MAMMA SNACK. V této činnosti setrvala 5 let, kdy vytvořila celkem 12 mini-pekáren. V roce 2005 celou svou síť postupně rozprodala.

Rok 2004 byl dalším mezníkem rozšiřování firemní činnosti. Majitelé se začali specializovat na výkup a prodej lesních plodů, jako např. lesní borůvky, brusinky, maliny a veškeré jedlé čerstvé a sušené lesní houby z okolí rodného beskydska, moravskoslezského a slovenského pomezí. Stejně tak se specializují na import čerstvých, sušených a blanžírovaných žampionů, hlívy ústřičné a pěstovaných zahradních jahod.,

V roce 2006 se rozšiřuje obchodní činnost ještě o nákup a prodej AGRO produktů, jako například: krmná pšenice a ječmen, lámaný sladový ječmen, krmná kukuřice, pšeničné otruby atd. Majitelé navázali dobré obchodní vztahy s různými zemědělskými družstvy a soukromými zemědělci z Čech a Moravy, Polska a Slovenska. Avšak základní obchodní komoditou stále zůstává výkup pšeničné + triticale + žitné balíkované slámy z oblasti Moravy a Slovenské republiky. Výkup začíná počátkem žací sezóny a končí v červnu dalšího roku.

Říjen 2007 byl startem prvního výkupu loupaných vlašských ořechů od pěstitelů z jižní Moravy a Slovenska. Později se výkupy rozšířily o Polsko a Rumunsko.

V průběhu roku 2010 se nabídka firmy rozšiřuje o komodity sušených bylin, ovoce a plodů určené pro farmaceutický průmysl a výrobce čajů.

V lednu 2014 jsme oslavili 20 let od založení firmy .... a přecházíme na nový vzhled webových stránek ....

Od května 2018 se naše firma rovněž stává certifikovaným dodavatelem BIO potravin.

Od května 2019 majitelé Biolany koupili velkoobchod ořechů, suchých plodů a racionální výživy v Ostravě Mariánských Horách - NEW REMYS s.r.o.. Tento velkoobchod byl založen v r.2000. J.Šanta a M.Pavlok se rozhodli pokračovat v tradici, jménu a se stejnými zákazníky pro který byl založen.