BIOLANA s.r.o.

Novinka - restovaná hlíva ústřičná

Naše společnost BIOLANA s.r.o. se vám rozhodla nabídnout zcela ojedinělý výrobek našeho českého potravinářského trhu. Podle všech námi dostupných informací se tento produkt neprodává nikde jinde na území EU. Čerstvě krájenou hlívu ústřičnou (klobouky včetně nožiček) jsme nechali tepelně zpracovat s několika potravinářskými ingrediencemi, které dodávají této houbě specifickou chuť a vůni. Pro počátek jsme zvolili 3 různé druhy - NATURAL, VEGETAL a TRIFF. Vše je pečlivě připraveno ve sterilním prostředí výrobního závodu, podle všech hygienických norem schválených EU. Tepelně upravené houby jsou zataveny na spec. stroji do speciálních sáčků pocházejících od výrobce z ČR. Garance data spotřeby dovoluje zákazníkovi uchovat tento výrobek neotevřený až 3 roky a to při pokojové teplotě. Na horním okraji v perforaci je vyznačen typ výrobku, datum doporučené spotřeby a výr.šarže pracovníka, jenž daný produkt zpracovával. Po otevření obalu doporučujeme nespotřebovaný, dále neupravený zbytek výrobku uchovat v chladničce a spotřebovat do 5 dnů (dle laboratorních zkoušek KHS).

A co nás vedlo vyrobit daný produkt ?
Záměrem je v mnohem větší míře zpřístupnit osvětu o zdravotních výhodách dané houby a za druhé zjednodušit přípravu hlívy ústřičné obzvláště ve všech restauracích, školních + závodních kuchyních a veřejných jídelnách naší celé ČR, jenž nemají čas (a zkušenosti) s tepel.úpravou hlívy ústřičné. Stejně tak zjednodušit rychlou dostupnost této chutné houby, ze které lze vyrobit spoustu výtečných a zdravých specialit. V nabídce jídelníčků stravovacích zařízení se tato houba velmi málo objevuje. A její nabídka v čerstvém stavu skrze potravinářské velkoobchody také není rozšířená v tak hojné míře, jako běžně dostupné a oblíbené čerstvé žampióny.

Několik málo tipů pro vás profesionály...
... nakrájená, udušená a následně sterilovaná Hlíva ústřičná je hotový výrobek, připraven pro vás profesionální kuchaře.
Odpadá vám čas na čištění, krájení, dušení… HOUBY MÁTE VŽDY PO RUCE, kdy si host jen vzpomene . Rovněž jsme vám tímto zvýhodnili dlouhodobé plánování jídelníčku …

Vynikající je falešná dršťková polévka. A jak na to ? ....velice jednoduše a rychle !!!
Klasika – cibulový základ, paprika, kmín, zalijeme vývarem, pokud není po ruce, tak voda+bujón, 10 minut provařit spolu s hotovou hlívou VEGETAL, ochuťte česnekem, majoránkou a vším, co dáváte do dršťkové speciál. Doporučujeme pro pány přidat chilli.
Z 1.200 g balení připravíte 21 porcí a z 1.700 g balení 30 porcí chutné a zdravé falešné dršťkové polévky.

BRAMBOROVÉ PLACIČKY S HLÍVOU
Do nastrouhaných brambor přidáme hotovou hlívu NATURAL a vše, co přidáváte do těsta na bramborové placky. Smažíme na pánvi do zlatova.

HOUBOVÁ PIZZA
Na těsto klademe vše co dáváte na pizzu, namísto konzervovaných žampiónů nebo mražených hub posypte hotovou hlívou TRIF.

DIETNÍ RECEPT: CELOZRNÉ TĚSTOVINY S HLÍVOU
Rajčata nakrájíme na proužky. Těstoviny uvaříme v osolené vodě. Na pánvi na oleji lehce orestujeme rajčata s česnekem, přidáme hotovou hlívu VEGETAL, přidáme sůl a dusíme asi 5 minut. Nakonec promícháme s uvařenými těstovinami a pokrájenou petrželku a podáváme.

HLÍVA ALA KUNG PAO
Do misky vložíme hotovou hlívu NATURAL, přidáme rozmíchaný solamyl ve vodě a sojovou omáčku. Směs dáme na pánev do rozpáleného oleje, krátce orestujeme dozlatova, těsně před koncem přidáme nakrájený na nudličky salátový okurek, čínské zelí, cibuli. Dochutíme ještě sojovou omáčkou, solí. Můžete přidat kari apod….